pátek 25. března 2016

“Informatické myšlení” v dějáku, jinde a všude


Zveme Vás na další akci GEG FM, tentokrát s lektorem Martinem Vonáškem:

Informatické myšlení je hezké sousloví, ale horší je to s jeho realizací v praxi. Pokusím se ukázat jakým způsobem pracujeme během výuky dějepisu a mediální výchovy, jaké používáme nástroje, jaké si klademe otázky a jakým způsobem řešíme problémová témata. Nepůjdou o kuchařku, manuál, nebo návod od A do Z, ale o diskuzní příspěvek, protože se stále vracím k počátkům a stále nevím jak na to. Prezentované ICT nástroje a stejně tak jednotlivé metody lze aplikovat při jakékoliv výuce, jakéhokoliv předmětu a v jakémkoliv procesu učení se...

Akce se uskuteční 20.4.2016 - 14:30 na Gymnáziu Hladnov. Akce je zdarma, občerstvení zajištěno..
Registrační formulář naleznete zde.


V rámci setkání se zaměřím na praktické ukázky různých nástrojů, které lze efektivně využít k řešení různých komplexních problémů (např. jak, kde a kdy nejlépe spolupracovat online a nebo proč některé státy mohy zůstat během světových válek neutrální) - nearpod, thinglink, google drive, edmodo, verso, mindmap, whiteboard, socrative, trello a spoustu dalšího.
Humanitní předměty jsou ve své podstatě analytické a tak se určitě musíme podívat na zdroje analyzovaných materiálů - maps as history, dafilms, flow of history, karikatury, knihy online/offliine, texty online/offline, audia a filmy online/offline.
Abychom se drželi předmětové multiplatformity tak se zaměříme také na počítačové hry, online systémy a život “out of box”

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.