středa 11. září 2019

Digitální aplikace pro práci s historickými prameny

Zveme Vás na další akci GEG FM. Bude zaměřene na společennské vědy a bude se věnovat práci s historickými prameny za pomoci digitálních technologií.
Se zkušeným lektorem Martinem Vonáškem se podíváme nejen na práci s Historylabe a Historianou, ale i jak s daty pracovat v programu OneNote. Bližší anotace (viz. níže).

Akce je (jako již tradičně) zdarma, občerstvení zajištěno, ale je nutno se registrovat.
Budeme se na Vás těšit ve středu 23.10.2019 od 14:00 na Gymnáziu Hladnov v Ostravě.


 • Anotace

  • Historylab je digitální aplikace pro práci s prameny, která využívá potenciál digitálních technologií ve výuce (nejen) dějepisu. Aplikace z dílny didaktického oddělení ÚSTR umožňuje učiteli využít dobové prameny v digitální verzi společně s připravenými úkoly v interaktivním prostředí webových stránek. Účastníci prezentace/workshopu budou seznámeni s ovládáním základního rozhraní aplikace a s metodologií práce v hodině, kterou lze využít, nebo se jí inspirovat pro další kreativní postupy. 
  • Historiana vytvořená evropskou asociací učitelů dějepisu (Euroclio) je na rozdíl od Historylabu, který obsahuje již hotové metodiky e-learningovým builderem. Učitel si ze svých vlastních pramenů, nebo pramenů dostupných na webu Historiany sestavuje své vlastní metodiky/přípravy a stává se tak samostatným tvůrcem interaktivních cvičení se kterými lze opět pracovat v online prostředí. Obě aplikace spojuje možnost pracovat z pohledu žáka, skupiny, celé třídy a nebo učitele.
  • Online prostředí neopustíme ani v poslední části věnované aplikaci OneNote a doplňku webového prohlížeče Clip to OneNote. S prostředím aplikace a doplňku se seznámíme velmi stručně, cílem bude hlavně společně diskutovat a inspirovat se k tvoření interaktivních cvičení nejen do hodin dějepisu.

  Žádné komentáře:

  Okomentovat

  Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.